Субсидії: призначення автоматично
19 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою внесено суттєві зміни до процедури призначення субсидій
Зокрема, враховуючи всі можливі ризики при поданні нових заяв всіма отримувачами субсидій Урядом дану вимогу скасовано
Відповідно, розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян , крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.
Рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян структурними підрозділами соцзахисту населення приймається на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 року.
Крім того, громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, повинні повідомити до 1 вересня 2021 року органам соціального захисту населення про наявність умов, що визначені у пункті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (придбання товарів, послуг на суму понад 50,0 тис. грн., наявність у власності більше двох житлових приміщень, двох автомобілів до 15 років експлуатації, одного автомобіля до 5 років експлуатації, наявності коштів на депозиті на суму понад 100,0 тис. грн. та інше).
Постановою також передбачено:
При розрахунку доходів не враховувати доходи від розміщення депозитів.
Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться в сільській місцевості до умов за яких не призначається субсидія.