Табір відновлення та єдності для дітей з прифронтових громад
З 9 по 20 травня 2026 року 24 дитини з Нововоронцовської громади перебували в Звягельській громаді Житомирської області Звягельська міська рада — у таборі «Звягель: простір майбутнього. Табір відновлення та єдності для дітей з прифронтових громад».
Ініціативу впроваджено у рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
10 днів безпеки, радості та психологічного розвантаження. Дітей радо й тепло зустріли партнери зі Звягеля, оточивши їх турботою з першої хвилини зустрічі. Протягом 10 днів на них чекала насичена та продумана програма:
пізнавальні екскурсії, знайомство з історією та культурою Житомирщини;
творчі майстер-класи, де кожен зміг розкрити свої таланти та відволіктися від буденних тривог;
активні ігри та командні заняття, які допомогли дітям згуртуватися та відчути дух єдності;
психологічна підтримка, що надзвичайно важливо, з дітьми працювали кваліфіковані психологи, допомагаючи їм знизити рівень стресу та відновити внутрішній ресурс.
Попри всі виклики сьогодення, наші діти отримали найголовніше — ковток мирного життя, щирі посмішки та простір, де можна бути просто дітьми, без страху та тривог.
Наші діти разом із представниками Звягельської міської ради висадили вербу з Великого Лугу, яка відтепер ростиме на гостинній звягельській землі, як символ незламності, відродження та вічної пам'яті про коріння нашого краю.
Як завжди, Нововоронцовська військова адміністрація спільно з відділом із гуманітарних питань Нововоронцовської селищної ради та Нововоронцовським ліцеєм забезпечили організаційну та транспортну підтримку учасників делегації, зокрема підвезення дітей до залізничної станції м.Олександрія та контроль на всьому шляху прямування. Дякуємо Херсонська обласна державна адміністрація Херсонській ОВА та Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia за сприяння у забезпеченні безкоштовними квитками туди і назад.
Також дякуємо Звягельському міському голові Миколі Боробцю та його команді — відкритих, щирих людей, котрі протягом кількох місяців наполегливо готували цей візит. Окрема подяка ГО "Елеос-Україна" за підтримку та небайдужість. Завдяки злагодженій співпраці кожна дитина почувалася комфортно, безпечно, а кожен день був наповнений захопливими відкриттями!
Разом ми сильні!

