ДСНС інформує та нагадує!
У зв’язку з поступовим підвищенням температури повітря та встановленням сухої погоди на території нашої громади збільшується ризик виникнення пожеж.
Як свідчить досвід попередніх років, загорання сухої трави здебільшого виникає через людський фактор, для виникнення таких пожеж достатньо кинутого недопалку чи сірника, або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття, що може призвести до непоправних наслідків: знищення будівель, матеріальних цінностей та травмування людей.
Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, площа таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується у 2-3 рази. Їх гасіння пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних і людських ресурсів.
Нагадуємо, що випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у населених пунктах без дозволу органів місцевого самоврядування тягне за собою адміністративну відповідальність. Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні ще й тим, що за короткий проміжок час набирають великих масштабів.
Звертаємось до мешканців з проханням дотримуватись основних правил пожежної безпеки:
Бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем.
Не залишати без нагляду розпалене багаття.
Не розпалювати багаття біля будинків та садиб.
Не спалювати суху траву.
Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!
Якщо ви помітили займання, негайно телефонуйте за номером «101».
