A A A K K K
для людей із порушенням зору
Нововоронцовська селищна рада
Херсонська область, Бериславський район

Сьогодні у Херсоні селищний голова Володимир МАРЧУК узяв участь у дискусійному обговоренні актуальних питань розвитку охорони здоров’я в умовах реформування галузі та опору пандемії COVID_19.

Дата: 24.11.2021 15:52
Кількість переглядів: 386

   Сьогодні у Херсоні селищний голова Володимир МАРЧУК узяв участь у дискусійному обговоренні актуальних питань розвитку охорони здоров’я в умовах реформування галузі та опору пандемії COVID_19 за участю представників Національної служби здоров’я України, Асоціація міст України, Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради.

   Серед учасників заходу - представник НСЗУ Дмитро Самофалов, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, аналітик АМУ з питань охорони здоров’я Світлана Осташко.

   Звісно, найбільше з піднятих питань стосуються фінансових ресурсів на утримання закладів медицини. З районного рівня передано заклади первинної та вторинної медичної допомоги. Передано і їх будівлі, які перебувають переважно у вкрай незадовільному стані. Це типова проблема для всіх областей. Фінансова спроможність територіальних громад різна і це вплинуло на утримання закладів. Наразі стоїть стратегічно важливе питання - налагодити новоствореним громадам конструктивну взаємодію між собою задля формування ефективної мережі медичних закладів та їх утримання.

   Голови територіальних громад, керівники медичних закладів озвучили найкритичніші проблеми, котрі негативно впливають на якість надання медичних послуг. Територіальні громади мають гострі проблеми із фінансуванням заробітної плати медичних працівників, внаслідок чого існує суттєвий кадровий дефіцит як лікарів, так і середнього медичного персоналу. Виникають ускладнення з НСЗУ при контрактуванні та підписанні договорів, розрахунках вартості за пролікований випадок, котра не покриває реальної собівартості лікування. Звіти з боку НСЗУ та фінансування за надані медичні послуги в більшості випадків здійснюються із затримкою, - підкреслюють голови громад. Заклади охорони здоров’я, передані після адмінтерреформи територіальним громадам, перебувають здебільшого у вкрай критичному стані. Кадрове забезпечення, дефіцит сімейних лікарів, недостатня кількість комп’ютерного обладнання – це теж проблеми.

   Олександр Слобожан, підсумовуючи пропозиції, висловлені під час дискусії, виокремив 12 пунктів, котрі потребують глибокого вивчення, відпрацювання, аби вплинути на ситуацію. Нагадав, що систематизація пропозицій, котрі до цього надходили від органів місцевого самоврядування в сфері освіти, в тому числі озвучених під час останнього муніципального форуму, дозволила довести до голосування в парламенті важливих питань харчування учнів та вжиття протипожежних заходів. «Якщо ми зберемо такі ж пропозиції по медицині, то можемо сподіватися й на їх позитивне вирішення», - зазначив Виконавчий директор асоціації міст України.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь